Estetyka Twarzy

Zmiana kształtu twarzy w czasie jest oczywista, patrząc w lustro wiemy doskonale, że nasza twarz się zmienia ale bardzo trudno na pierwszy rzut oka jest określić co dokładnie. Skupiamy się na określonych mankamentach jak wydatne bruzdy nosowo wargowe, opadające powieki, czy opadnięte policzki tworzące tzw. chomiki.

1. Fat Distribution: a Morphologic Study of the Aging Face 
Donofrio, Lisa M. MD
Dermatologic Surgery: December 2000 – Vol.26:1107–1112 
DOI: 10.1046/j.1524-4725.2000.00270.x 

 

2. An Algorithm of Facial Aging: Verification of Lambros’s Theory by Three-Dimensional Stereolithography, with Reference to the Pathogenesis of Midfacial Aging, Scleral Show, and the Lateral Suborbital Trough Deformity 
Joel E. Pessa, M.D.
Plastic and Reconstructive Surgery 2000; 106(2):479-488. 
DOI: 10.1097/00006534-200008000-00040

 

3. Aging of the bony orbit: a three-dimensional computed tomographic study.
Kahn DM, Shaw RB Jr.

Aesthet Surg J. 2008 May-Jun;28(3):258-64.

DOI: 10.1016/j.asj.2008.02.007.

 

Poniżej opisywać będziemy techniki jakimi można modelować twarz, zmieniać jej kontury i dlaczego dążymy do uzyskania pewnych proporcji.

#wersjabeta

Kwas hialuronowy

Wolumetria kwasem hialuronowym to najprostszy zabieg wolumetryczny, wiele potrafi wybaczyć a ewentualne powikłania są łatwe w leczeniu.

Hydroksyapatyt Wapnia

Wolumetria takim preparatem jest technicznie równie prosta jak kwasem hialuronowym, jednak ponieważ efekty utrzymują się znacznie dłużej a leczenie powikłań jest trudne, to jest to zabieg niechętnie wybierany przez mniej doświadczonych lekarzy. 

Kwas polimlekowy

Nie można mówić o kwasie polimlekowym jak o wypełniaczu. Jest to niesamowicie skuteczny produkt dający efekt wolumetryczny poprzez biostymulację tkanek, efekt narasta w czasie kilka tygodni i jest niesamowicie naturalny.

Autologiczny przeszczep tłuszczu

Przeszczep tłuszczu to trudna technika Wymaga techniki i wiedzy, jednak efekt końcowy potrafi być oszałamiająco naturalny. A ponieważ w tkance tłuszczowej znajdują się komórki macierzyste, to skóra  dosłownie staje się młodsza, bardziej jędrna i napięta.

Nieoperacyjny Lifting Twarzy. W pewnym sensie rewolucyjny ale przede wszystkim  genialny w swym prostym założeniu zabieg. 

Nici hialuronowe

Zabieg kwasem hialuronowym podczas którego preparat wprowadzany jest liniowo pod  wzdłuż wektorów sił, efekt uzyskiwany to niewielkie uniesienie tkanek bez wyraźnego efektu wypełnienia.

Nici PDO

Nici Liftingujące

Frakcjonowane RF

Liposukcja

Lipoliza

HiFU

Porozmawiajmy o ultradźwiękach

 HIFU (Hight Intensity Focused Ultrasound) 

 

Technologia znana jako tak zwany „efekt liftingu bez skalpela”. Wykorzystuje zogniskowaną falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości, która powoduje zagęszczenie skóry i tkanek leżących głębiej prowadząc do wyraźnego ujędrnienia i uniesienia tkanek a co za tym idzie przywrócenia młodzieńczego wyglądu.

Nie jest to całkowicie nowa metoda. Odkryta została już w latach 40. XX wieku, a w 1990 r. rozpoczęto testy kliniczne w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty.

  Istotą jest precyzyjne ogniskowanie fali o wysokiej energii na małym, punktowym obszarze który poddawany jest procesowi ablacji. W tkance powstają 2 efekty fizyczne:

      1) termiczny- tkanka pochłania falę ultradźwiękową i dochodzi do jej koagulacji

      2) mechaniczny- polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia co prowadzi do uszkodzenia jej struktury.

wynikiem uszkodzenia komórek jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury. Dzięki temu uzyskujemy:

– poprawę elastyczności skóry  

– uniesienie brwi

  • – poprawę owalu twarzy
  • – podniesienie „chomików”
  • – poprawę wyglądu szyi

Zabieg może być wykonywany zarówno na twarz jak i całe ciało.

 

Jak długo utrzymuje się efekt i czy jest widoczny od razu?

 

Nie należy spodziewać się spektakularnej zmiany od razu po zabiegu. Rezultat widoczny jest w ciągu 24- 48 godzin po zabiegu. To jednak początek. Aby zobaczyć najlepsze efekty należy uzbroić się w cierpliwość. Pojawią się gdy skóra właściwa położona głęboko rozpocznie regenerację, a nowe elastyczne włókna kolagenowe spowodują napięcie całej powierzchni na której wykonany był zabieg. Będzie to trwać od 2 do 24 tygodni, a ostateczny efekt utrzyma się około 2 lat! Warto mieć na uwadze, że tak naprawdę część efektów pozostaje na zawsze. Ultradźwięki rewitalizują tkanki w sposób trwały i naturalny.

 

Korzyści

 

Do najistotniejszych korzyści wynikających z przeprowadzenia zabiegu możemy zaliczyć:

-trwałe efekty

-spektakularne rezultaty szczególnie w przypadku wyjątkowo niskiej elastyczności skóry

-nieinwazyjność dzięki temu jest on mało bolesny i nie wymaga wcześniejszych przygotowań

-można go stosować po zabiegach intensywnie złuszczających, przy łagodnych zmianach trądzikowych, trądziku różowatym, na skórze opalonej

-nie ma przeciwwskazań do ekspozycji na słońce

 

Czy potrzebna jest rekonwalescencja?

 

Brak inwazyjnych działań takich jak przerwanie ciągłości tkanek skutkuje tym że nie potrzebna jest rekonwalescencja. Po opuszczeniu gabinetu można od razu powrócić do codziennych zajęć. Proces gojenia się zachodzi na różnych głębokościach natomiast zewnętrzna warstwa skóry jest nienaruszona. Może wystąpić jedynie delikatne zaczerwienienie, które szybko ustępuje i tkliwość obszaru poddanego zabiegowi.

 

Bezpieczeństwo

 

Zabieg wykonany zgodnie z protokołem to gwarancja bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

we have no limits

co musisz wiedzieć.

By uzyskać optymalne efekty terapii zawsze musi zaistnieć zaufanie między lekarzem a pacjentem ale co ważniejsze, pacjent musi wiedzieć gorzką prawdę, że jak ze wszystkim w życiu tak i w tej dziedzinie, nie ma drogi na skróty. 

Z ogromną przyjemnością nauczymy Cię co robić by nasze wspólne starania dały maksymalny efekt.

01

Styl życia

Zdajemy sobie sprawę, że łatwo jest mówić, nauczać a znacznie trudniej wykonać.

Nie mniej, to właśnie codzienne nawyki są najistotniejsze.

02

Dieta

Każdy doskonale wie, że dieta jest kluczem do pięknego wyglądu. Nie odkrywamy ameryki. Dlatego tylko po krótce będziemy o tym aspekcie mówić czy pisać. 

03

Medycyna przed i po

I najważniejsze z punktu widzenia naszej działalności, na koniec ale nie najmniej ważne. 

Co robić po zabiegach i jak się do nich przygotować. Szczegółowe zalecenia.